Młodzież skradła show!

W tych zawodach było wszystko! 14 zawodników, którzy stawili się tego dnia na torze Racing Kart dało nam kawał dobrych, kartingowych emocji. Całe show skradli jednak najmłodsi w stawce, czyli Antek Kucharski i Jan Meissner. 

Lista obecności
Kluczowym faktem II rundy była nieobecność Dawida Klarmana. Główny faworyt do mistrzostwa w Lidze B(podobnie jak w I edycji) nie pojawił się na starcie co może definitywnie przekreślić jego szansę na podium. Jeżeli pojawi się w kolejnych GP ma wciąż szansę na awans do Ligi A. W rywalizacji nie było również Grzegorza Lubaszki – jednego z faworytów do awansu i Marcina Piątkowskiego, który pokazał się z bardzo dobrej strony podczas I rundy.

Do zawodów przystąpiło jednak 4 nowych zawodników. Antek Kucharski i Grzegorz Motak to dobrze nam znani kierowcy z poprzedniej edycji. Piotr Żemojtel to całkowicie nowa postać w naszej lidze. A największe emocje sprawił powrót Filipa Włodarczyka – bardzo dobry zawodnik, który przez długi czas jeździł w elicie ligi kartingowej na torze Racing Kart.

Faza pucharowa(kwalifikacje)
Bez większych wątpliwości można było stwierdzić, że Mateusz Bartsch pod nieobecność Klarmana, bardzo szybko odskoczy pozostałym zawodnikom. Tak też się stało, lecz pytanie brzmiało: kto zajmie miejsce Dawida? I tu zaczęła się rywalizacja. Główny faworyt, Marcin Mlostek jechał bardzo dobrze ale..nie dał rady Jasiowi Meissnerowi. Najmłodszy w stawce z bagażem 50kg(!) wykręcał znakomite czasy, które uplasowały go na 2 miejscu. Największym zaskoczeniem był występ Patryka Łuczaka, który udowodnił, że odpowiedni trening i dobra dieta robią swoje 🙂 Z dobrej strony pokazali się również debiutanci, czyli Filip Włodarczyk(P5) i Piotr Żemojtel(P9).

Poniżej przedstawiamy wyniki z fazy pucharowej:

Faza Finałowa(wyścigi)
Finał B:
W pierwszej kolejności, w rywalizacji o punkty stanęła wolniejsza „7” z fazy pucharowej. Na czele stawki była Joanna Meissner, która od samego początku wyścigu jechała znakomicie. Do walki o punkty powrócił jednak nasz specjalista do wygrywania finału B, czyli Antek Kucharski. I tym razem od startu Antek starał się przebić z P3 na P1. Łatwo być nie mogło ale wszyscy dobrze wiemy, że w wyścigu zdarzyć się może wszystko. Debiutujący Piotr Żemojtel zdecydowanie najwięcej stracił w Pit Stopach. Dobra pozycja Antka ukazała się wszystkim dopiero po wykonaniu dwóch Pit Stopów. W między czasie bliski kontakt z rywalem miała prowadząca w wyścigu Joanna Meissner, przez co straciła kilka, bardzo cennych sekund. Jak okazało się na koniec rywalizacji był to decydujący moment, który dał Ankowi kolejny już awans z Finału B do Finału A! Ostatecznie po jednej pozycji stracili: Joanna Meissner(P2), Piotr Żemojtel(P3), Przemysław Wolski(P6) i Patryk Wrona(P7). O jedno oczko wyżej wkręcił się Grzegorz Motak(P5). Natomiast aż 3 pozycje wyżej zanotował Vincent Vega(P4).

Finał A:
W tym finale działo się wiele! Wydawać by się mogło, że startujący z P1 Mateusz Bartsch bez problemu dojedzie na swojej pozycji. Jak się okazało, najmłodszy w stawce Jan Meissner był o włos sprawienia dużej sensacji..zabrakło niecałej sekundy by po ostatnim Pit Stopie wyjechać na prowadzeniu! Bardzo równo jechał w finale Marcin Mlostek, który utrzymał bardzo dobre 3 miejsce i po raz pierwszy stanął na podium. Kolejnym, który skradł show był Antek Kucharski. Młody zawodnik, który awansował z Finału B po wyprzedzeniu dwóch rywali, w Finale A chciał powtórzyć swój wyczyn i..z 8 miejsca awansował na miejsce 5! Słabszy występ w Fazie Pucharowej poszedł w zapomnienie po tak wspaniałych występach w finałach. O dwa miejsca awansował również Patryk Łuczak, który udowadnia, że odpowiedni trening i dobra dieta przynoszą rezultaty. Zdecydowanie najsłabszy występ zaliczył Dominik Ulman spadając z 4 na 8 pozycję.

Poniżej wyniki II Grand Prix w Lidze B:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *