Spore zmiany w czołówce!

Czwarty poniedziałek miesiąca już za nami. Co za tym idzie, jesteśmy po Grand Prix w Lidze A. Niestety nie mieliśmy 100% frekwencji, bowiem nie udało się dojechać aż 4 zawodnikom. W stawce pojawili się natomiast „jokery”, czyli dwóch zawodników, którzy chcą rywalizować z zawodnikami w Lidze A. 

Faza pucharowa(kwalifikacje)
Miejsca 1-5
Bardzo szybko okazało się, że nasze przedsezonowe typowania nijak mają się do rzeczywistości! Po 5-ciu czasówkach w pierwszej „5” zabrakło Dawida Zagóla(6 miejsce), który był jednym z naszych faworytów. Bardzo dobrą formą błysnął Mateusz Matys(P2) i Karol Stobiński(P4). Obaj zawodnicy mierzą wysoko i szybko pokazali, że w tej edycji będą liczyć się w walce o mistrzostwo. Liderem po kwalifikacjach był Michał Grzyb z przewagą 0,819s do drugiego Matysa. Trzeci był Wojciech Grzyb a na miejscu 5 znalazł się Tomasz Walas.

Miejsca 6-10
W tej stawce znalazł się jeden z „jokerów”, Grzegorz Kapała(P8). Na P6 załapał się Dawid Zagól. Wiemy, że Dawida stać na znacznie lepszą jazdę, lecz to nie był chyba najlepszy dzień dla tego zawodnika. Bardzo dobrze kwalifikacje pojechał również Jacek Stryszowski(P7), który wyprzedził Janusza Meissnera(P9) będącego w bardzo dobrej dyspozycji i Przemysława Wojnicza(P10), który natomiast zaskoczył nas nie tylko swoimi czasami, ale również formą fizyczną!

Miejsca 11-15
Na ostatnich 5 miejscach w kwalifikacjach, ku naszemu zdziwieniu, znalazł się Jerzy Glac(P13). Najmłodszy zawodnik w stawce, który musi dźwignąć wagę większą od samego siebie nie pojechał najlepiej, lecz trzeba przyznać, że nie jest łatwo jechać z tak dużym obciążeniem. Na P11 znalazł się drugi z „jokerów”, Filip Włodarczyk, którego mamy nadzieję zobaczyć w rywalizacji Ligi B od II Grand Prix. Pozycja 12 i 14 należała do Mateusza Korneckiego i Łukasza Kasperczyka, a stawkę zamknął Wojciech Stobiński.

Wyniki fazy pucharowej(kwalifikacje):

Faza finałowa(wyścigi):
Ze względu na 15-osobową stawkę, wszystkich zawodników musieliśmy podzielić na dwa, a nie, tak jak zakładają zasady ligi, trzy finały.

Finał B:
Liderem w Finale B był Grzegorz Kapała, dla którego był to pierwszy wyścig w naszej lidze. Tempo Grzegorza było bardzo dobre, lecz rywale szybko wykorzystali jego brak doświadczenia w pit stopach. Na prowadzenie wysunął się Janusz Meissner, nie oddając go do końca wyścigu, a po kilku minutach na drugą pozycję kręcił się Przemysław Wojnicz. Swoją bardzo dobrą pozycję, jak na debiutanta, utrzymał Filip Włodarczyk(P4) i Mateusz Kornecki(P5). Nieco gorzej pojechali natomiast Jerzy Glac i Łukasz Kasperczyk, tracąc po jednej pozycji. Błędy i nieco słabszy gokart(w przypadku „Jerzyka”) wykorzystał Wojciech Stobiński, który zaliczył najwyższy awans(+2) z P8 na P6.

Finał A:
Do najlepszej „7” z kwalifikacji awansował Janusz Meissner, który wygrał rywalizację w Finale B. Dokładnie dwa okrążenia wystarczyły, aby lider wyścigu, Michał Grzyb, wypracował sobie kilkumetrową przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Delikatną przewagę miał również Mateusz Matys, który uciekł Wojtkowi Grzybowi. Jednak pierwsze okrążenia nie mogły pokazać tego co zdarzyło się w całym finale. Jadący z P8, Janusz Meissner jechał tak dobrze, że po każdym z wykonanych Pit Stopów wyprzedzał przynajmniej jednego z rywali. Ostatecznie w całym wyścigu przeskoczył o 5(!) pozycji, kończąc wyścig na miejscu 3! Michał Grzyb i Mateusz Matys byli poza zasięgiem kogokolwiek i pewnie dojechali na kolejno: P1 i P2. Swoją pozycję utrzymał Karol Stobiński(P4). Aż o dwa miejsca spadł Tomasz Walas, którego bracia Grzyb dwukrotnie faulowali(kara 5 sekund), natomiast po jednej pozycji stracili: Dawid Zagól(P5) i Jacek Stryszowski(P6). Negatywnym rekordzistą został jednak Wojciech Grzyb..który startując z P3, zakończył rywalizację na P8(spadek o 5 pozycji).

Wyniki I Grand Prix w Lidze A:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *