Sensacyjny zwycięzca!

HOT NEWS LIGA B

V Grand Prix w Lidze B z pewnością przejdzie do historii Ekstraligi! Tylu emocji i walki o pozycje chyba jeszcze nie było. Mało tego..gdy wydawało się, że każdy zna już zwycięzcę okazało się, że jest zupełnie inaczej! Piękno tego sportu cały czas nas zadziwia a V runda w Lidze B chyba jeszcze bardziej dodała uroku naszej lidze 🙂 

Faza Pucharowa(kwalifikacje)
Miejsca 1-7(Finał A)
Na V Grand Prix przypadała jazda w normalnym kierunku. W tym ustawieniu zawsze lekko faworyzowani są ci, którzy starają się regularnie trenować jazdę na torze Racing Kart. Czasówki zatem przebiegały zgodnie z planem ale…z małym wyjątkiem. Dobrze znany zawodnik z innych torów kartingowych, lecz debiutujący w naszej lidze, Przemysław Kapustka, od samego początku narzucił szaleńcze tempo. Jedyny, który był w stanie kręcić lepsze czasy był Dawid Klarman. Tuż za prowadzącymi byli jadący prawie identycznie, bracia Dominik i Marcin Ulman. Tuż za braćmi ustawił się jeden z faworytów, Marcin Mlostek, który już wiedział, że w finale łatwo nie będzie. Do Finału A zakwalifikował się również Patryk Łuczak, którego jazda jest coraz lepsza a 6 miejsce doskonale temu dowodzi. Stawkę zamknął zawodnik, który również jest dużym odkryciem tej edycji, czyli Piotr Żemojtel.

Miejsca 8-15(Finał B)
Do Finały B na pozycję lidera zakwalifikował się Jan Meissner, który jest najmłodszym zawodnikiem w stawce. Tuż za swoimi plecami miał swoją mamę, Joannę(i już była znana taktyka na wyścig 😀 ). Tego dnia nie najlepiej spisywał się nasz mistrz wyścigów, Antek Kucharski, który po fazie pucharowej zajął dopiero 13 pozycję(6 w Finale B) a to oznaczało, że o zwycięstwo w Finale B będzie bardzo ciężko. Przed Antkiem znaleźli się Marcin Piątkowski, Przemysław Wolski i Patryk Wrona – trzeba przyznać, że Patryk znacznie poprawił swoją jazdę, czego efektem jest wysokie miejsce w tym GP. Ostatnie dwa miejsca należały do Vincenta Vegi i Grzegorza Motaka.

Poniżej przedstawiamy wyniki fazy pucharowej:

Faza Finałowa(wyścigi)
Finał B
I się zaczęło 🙂 Wielkie ściganie w 2019 roku rozpoczęli ligowcy z Ligi B w Finale B. Na czele Jan Meissner, który po 3 pierwszych okrążeniach mógł obmyślać strategię na Finał A. Bardzo pewna jazda młodego zawodnika dała mu ogromną przewagę i tylko ogromny błąd mógł sprawić, że nie wygra tego wyścigu. Na drugiej pozycji jechała Joanna Meissner, która musiała bronić się przed atakami Marcina Piątkowskiego i znakomicie jadącego Patryka Wrony! Ten drugi był na tyle szybki, że wyprzedził nie tylko Marcina ale również Joannę, zajmując tym samym drugie miejsce w Finale B! Na niższych miejscach było kilka przetasowań, lecz głównie za sprawą kontuzji Przemka Wolskiego. Uraz ręki był na tyle dotkliwy, że Przemek spadł na ostatnie miejsce w wyścigu, a jego rywale podskoczyli kolejno o jedno oczko do góry: Antek Kucharski P5, Vincent Vega P6 i Grzegorz Motak P7.

Finał A
Zanim finał się rozpoczął my już wiedzieliśmy, że będzie się działo. Dawid Klarman wylosował nieco słabszego gokarta od Przemka Kapustki co zapowiadało niesamowite emocje! I tak właśnie było..pierwsze okrążenia obaj Panowie jechał łeb w łeb, jeden za drugim starając się nie popełnić błędu. Piękna walka toczyła się również po drugiej stronie, gdzie Jan Meissner trzymał się na zderzaku Piotrka Żemojtela dobre 3 okrążenia! Po trzech kółkach Pit Stop został otwarty i zaczęły się roszady.. Jan Meissner szybko przeskoczył na wyższe pozycje pędząc jak szalony. Po chwili Patryk Łuczak przestrzelił Pit Stop co wiązało się ze strata pozycji na rzecz Piotra Żemojtela. Ostatnie miejsce w tym wyścigu należało do Marcina Ulmana..znakomicie jadący zawodnik wykonał o jeden Pit Stop za dużo co zaważyło na jego wyniku. Wróćmy jednak do czołówki..tam mający gorsze tempo Klarman, bardzo umiejętnie bronił się przed atakami debiutującego Kapustki. Znacznie szybsze Pit Stopy Dawida dawału mu przewagę w rywalizacji, lecz cała uwaga Dawida skupiona na wygraniu wyścigu nie pozwoliła na wykonanie wystarczająco dobrego czasu! Przemek Kapustka wiedział, że nie będzie w stanie już wyprzedzić Dawida i rozpoczął walkę z czasami.

Za przodująca dwójką pędził Jan Meissner. Przypomnijmy, że młody kierowca rozpoczynał ten wyścig od 8 miejsca(!), aby zakończyć go po P3!!! Spychając na P4 Dominika Ulmana. Mało tego! Pod koniec wyścigu Jasiek źle zauważył przydzieloną karę i przejechał dodatkowo przez Pit Stop co ostatecznie nie zakończyło się utratą miejsca 🙂

Przemysław Kapustka ostatecznie wykręcił najlepszy czas w finałach. Natomiast Dawid, który wygrał kwalifikacje, wygrał finał, wykręcił dopiero 4 czas w finałach co ostatecznie dało mu 2 pozycję w klasyfikacji V Grand Prix! Tym samym, sensacyjnym zwycięzcą okazał się Przemysław Kapustka! Gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy wyniki V Grand Prix w Lidze B:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *