Trzecia seria Grand Prix prze nami

HOT NEWS LIGA A

Trzecia seria rywalizacji w naszej lidze, rozpoczyna się jak zwykle w trzeci poniedziałek miesiąca. Do poniedziałkowych zawodów szykują się zawodnicy z Ligi A. Poniżej rozpiszemy jak obecnie dzieli się Klasyfikacja Generalna.

Miejsca 1-5
Po dwóch rundach mamy już pewien podział na rozstaw siły w tej edycji. Na samym szczycie znajduje się niepokonany dotychczas Michał Grzyb, który po dwóch pewnych zwycięstwach ma 6 punktów przewagi nad drugim Adrianem Różyckim i już 10 punktów przewagi nas swoim bratem, Wojtkiem Grzybem. Tuż za podium plasuję się Dawid Zagól, dla którego jest to obecnie najlepszy sezon w naszej lidze. Pierwszą „5” zamyka bardzo doświadczony Sebastian Piwowarski, który wciąż wykazuje znakomitą formę.

Miejsca 6-10
W tej części tabeli znajdują się obecnie kierowcy, którzy w każdym z dotychczasowych GP bardzo wyraźnie zagrażali czołówce. Największym progresem formy popisał się Tomasz Walas, który razem z Karolem Stobińskim zdobyli w II GP po 16 punktów(5 miejsce). Równą formę trzyma Mateusz Matys, co obecnie daje mu 8 pozycję w KG, lecz najlepiej w tej części tabeli radzi sobie Bartosz Grzywacz, który po nieco słabszym występie w II GP plasuje się 6 miejscu w tabeli. Dużym zaskoczeniem jest słabsza dyspozycja Michała Bulaka. Jeden z faworytów do podium na końcu rywalizacji ma za sobą dość średnie występy, które dawały mu kolejno 10 i 11 miejsce w zawodach. Te wyniki ustawiły Michała na pozycji 10 w KG, lecz wydaje nam się, że wyższe pozycje to tylko kwestia czasu.

Miejsca 11-15
Zawodnik, który otwiera trzecią „5” jest największym zaskoczeniem edycji. Niestety to zaskoczenie jest negatywne, bowiem od Franciszka Palmirskiego wszyscy oczekiwali walki o czołowe lokaty. Forma tego zawodnika jest bardzo dobra, lecz błędy wykonywane w trakcie pit stopów sprawiły, że zajmuje on obecnie 11 pozycję w ligowej tabeli. W tej części są również kolejki znakomici kierowcy ale ich niskie miejsce spowodowane jest brakiem występu w II Grand Prix(13. Wojtek Kowalczyk i 14. Mateusz Słomka). Tuż za Palmirskim znajduje się Adrian Dziurdzia. Młody podopieczny Akademi Seba Racing Team, podobnie jak jego kolega Tomasz Walas, błysnął formą ale dopiero w II GP. Wszystko jednak wskazuje na to, że zbliżające się zawody mogą kolejny raz okazać się dla niego tymi dobrymi. 15 pozycję zajmuje Janusz Meissner, który tą pozycję „zawdzięcza” jednemu z zawodników, który faulował go w jednym z finałów. Jednak jazda na równym poziomie pozwala mu nie myśleć o strefie spadkowej, lecz o pewnym i spokojnym miejscu w środku stawki.

Miejsca 16-20
Najmniej przyjazna strefa w całej rywalizacji, lecz niestety ktoś musi się w niej znajdować. Na czele czwartej „5” znajduje się Wojciech Stobiński, który dopiero w II GP zapunktował, od razu dopisując sobie 9 punktów. Tuż za nim znajduje się szczęśliwiec, który „rzutem na taśmę” znalazł się w Lidze A i jak witać, nie zamierza się z nią żegnać. Mowa oczywiście o Mateuszu Bartosiku. Trzy ostatnie pozycje należą do tych, którzy na chwilę obecną są jednymi z faworytów do jazdy w Lidze B. Choć trzeba przyznać, że Jacek Stryszowski w II GP poradził sobie znacznie lepiej od swoich rywali i to daje mu obecnie 18 pozycję. Dariusz Nowak(5 pkt) i Michał Grzywacz(3 pkt), którzy zamykają stawkę Ligi A, muszą poprawić swoje wyniki jeśli wciąż myślą o utrzymaniu się w tej lidze.

Czy ktoś jest w stanie wygrać Grand Prix poza Michałem Grzybem? Czy Nowak i Grzywacz „uciekną” ze strefy spadkowej? I czy powrót do rywalizacji Kowalczyka i Słomki będzie dla nich owocny? Na te i wszystkie inne nurtujące nas pytania dostaniemy odpowiedź już jutro. Startujemy jak zwykle o godzinie 19:00 🙂

WYDARZENIA LIGOWE
LIGA A: III Grand Prix KLRK – edycja Zima/Wiosna 2018
https://www.facebook.com/events/176972616427468/

LIGA B: III Grand Prix KLRK – edycja Zima/Wiosna 2018
https://www.facebook.com/events/2085203535032756/

Klasyfikacja Generalna po II Grand Prix:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *