Nowa edycja! CZAS START!

HOT NEWS LIGA B

Trzeci poniedziałek kwietnia 2019 to data rozpoczęcia rywalizacji w III edycji Ekstraligi Racing Kart. Podobnie jak w poprzednim sezonie jako pierwsi na starcie staną zawodnicy z Ligi B. Ku naszemu zaskoczeniu do nowego sezonu zgłosił się komplet 20 zawodników! 

Do nowej edycji w Lidze B zgłosiło się aż 8 nowy zawodników. Przypominamy, że do stawki w Lidze A awansowało 5 uczestników zeszłorocznej edycji Ligi B(Liga A liczyła 15 czynnych zawodników). Nowe twarze wzbudzają nie małe emocje i trzeba przyznać, że mogą oni porządnie zamieszać w walce o mistrzostwo, jak i o awans do Ligi A.

Trzech zawodników nie rozpocznie dzisiaj swojej rywalizacji. Sebastian Piwowarski, Mery Czepiel i Grzegorz Lubaszka walkę o punkty najprawdopodobniej rozpoczną w maju. Na ich miejsce zgłosiło się dwóch „jokerów”, którzy za tydzień powalczą o punkty w Lidze A.

Czas na nasze małe typowanie tego, co naszym zdaniem może wydarzyć się podczas I Grand Prix, a dokładnie na jakich miejscach ukończyć mogą rywalizację poszczególni zawodnicy. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż wielu nowych uczestników to zagadka, a pozostali mogą się chwilę aklimatyzować z ligowymi zasadami.

I Grand Prix Liga B
Miejsca 1-5
Bez wątpliwości będą to faworyci III edycji w Lidze B nie tylko do mistrzostwa, ale przede wszystkim do awansu. W tym gronie naszym zdaniem powinni znaleźć się Przemysław Kapustka – bardzo doświadczony zawodnik, który zaliczył już nie jedno GP w swoim życiu. Filip Włodarczyk, którego miejsce od początku istnienia naszej ligi było w Lidze A, lecz sprawy osobiste pokrzyżowały mu plany. Bardzo mocnym zawodnikiem będzie Patryk Łuczak. Jeżeli nie będzie popełniać błędów, włączy się do walki o mistrzostwo. W czołówce powinni się znaleźć również Piotr Żemojtel i Przemysław Wolski, którzy w poprzedniej edycji znacznie podnieśli swoje umiejętności.

Miejsca 6-10
Z pewnością musi pojawić się w tej stawce Marcin Piątkowski, który może również włączyć się walki o awans. Podobnie jak dwóch starszych kierowców Akademi Seba Racing Team, Jacek Grobelny i Jakub Stożek. Kolejni to zawodnicy, którzy również dołączyli do nas w poprzedniej edycji. Patryk Wrona i Grzegorz Motak. Bardzo możliwym jest tu udział Vincenta Vegi, lecz jego nieobliczalny styl sprawia, że klasyfikujemy go w grupie poniżej.

Miejsca 11-17
W ostatnim „koszyku” umieszczamy dwóch ligowców z poprzedniej edycji: Vincent Vega i Szymon Skowron – młody zawodnik wystąpił w jednym GP, oraz wszystkich nowych uczestników, których jazda w rywalizacji ligowej jest dla nas wielką niewiadomą. Zawodnicy, którzy debiutują w obecnej formule zawodników Ekstraligi to: Krzysztof Olszański, Leszek Fucik, Marek Jankowiak, Rafał Kocur, Tomasz Wilczek. 

O wszystkim przekonamy się za kilka godzin 🙂 Czekamy z niecierpliwością!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *